Na czym polega kredyt oddłużeniowy?

Na czym polega kredyt oddłużeniowy?

19 marca, 2020 0 przez Redakcja

Kredyt oddłużeniowy może być dla wielu osób jedyną szansą na to, aby móc uporać się ze swoim zadłużeniem. Na problemy ze spłatą rat może mieć wpływ wiele sytuacji, a najpopularniejszymi z nich jest choroba czy też utrata pracy przez kredytobiorcę. Nie ważne jednak z jakiego powodu przestałeś sobie radzić ze swoimi długami. Powinieneś wiedzieć, na czym polega kredyt oddłużeniowy i czy może Ci on pomóc wyjść z trudnej sytuacji finansowej.

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/ to jeden z produktów bankowych, który ma na celu pomóc Ci w spłacie wszystkich dotychczasowych zobowiązań finansowych. Dzięki niemu możesz spłacić kilka kredytów jednocześnie i zyskać nową, niższą ratę, która będzie łatwiejsza do spłaty. Taki kredyt dla wielu osób jest ostatnią deską ratunku, ponieważ pozwala na uwolnienie się od kilku różnych kredytodawców i tym samym może Ci pomóc uniknąć wpadnięcia w pętle długów.

Coraz więcej instytucji finansowych rozbudowuje swoją ofertę właśnie o tego typu produkt, dając tym samym wielu osobom szansę na odciążenie domowego budżetu. Nie ma co ukrywać, że spłata kilku różnych kredytów może być problematyczna w momencie, gdy np. Twoje dochody się zmniejszyły i wiesz, że nie dasz już rady tak jak do tej pory regulować co miesiąc rat kilku zobowiązań.

Kredyt oddłużeniowy – jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać?

Z racji tego, że wiele podmiotów zajmuje się udzielaniem takich kredytów, trudno jest jednoznacznie określić warunki, które musi spełnić kredytobiorca. Na szczęście w większości przypadków są one do siebie podobne. Istotne jest przede wszystkim posiadanie stałego źródła dochodu z legalnego źródła. Najlepiej byłoby, gdybyś mógł się pochwalić umową o pracę na stanowisku, które zajmujesz już od dłuższego czasu. Konieczne może okazać się zaświadczenie od pracodawcy na temat Twoich dochodów, a także wyciągi z konta, które potwierdzą regularne wpływy pieniędzy.

Z pewnością informacje na Twój temat zostaną też sprawdzone w BIK, BIG czy KRD. Ma to na celu przeanalizowanie tego, jak do tej pory radziłeś sobie ze spłatą długów i czy będziesz w stanie spłacać nowy kredyt. Istotna jest więc zdolność kredytowa, która determinuje decyzje wielu instytucji finansowych. Właśnie z tego powodu powinieneś ubiegać się o kredyt oddłużeniowy w momencie, gdy jeszcze nie posiadasz opóźnień w spłacie dotychczasowych zobowiązań.

Niewątpliwie warto korzystać z tego typu kredytu w sytuacji, w której wiesz, że comiesięczne raty się przerastają. Dużym ułatwieniem może być też pomoc doradcy https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/, który pomoże Ci znaleźć najlepszą ofertę kredytu i wytłumaczy jak poradzić sobie z długami.