Solidny magazynier nieźle zarabia

Magazynierów nieustannie poszukują firmy. Praca nie jest lekka, ale dobrze wynagradzana. Zadania są odpowiedzialne, wymagają pracy oraz koncentracji na niej. Magazynier składuje towar do magazynu, przyjmuje go z zachowanie określonych zasad. Do obowiązków magazyniera należy kompletowanie towaru oraz przekazywanie komponentów. Osoba na tym stanowisku dba o to, by ilość towaru się zgadzała, a jakość była odpowiednia. Rozmieszczenie towaru w magazynie także jest bardzo ważne. Jeśli magazynier przyjmuje żywność to musi sprawdzić jej stan i zapewnić odpowiednią wilgotność, dobrą temperaturę i ciśnienie, aby towar nie ucierpiał i został sprzedany klientom. Żaden klient nie kupi zepsutego masła, zgniłych śliwek czy nieświeżych wędlin. Magazynier monitoruje codziennie stan zapasów magazynowych, sprawdza asortyment oraz terminy przydatności do spożycia. Jeśli czegoś nie dopilnuje to wówczas firma ponosi straty z tego tytułu. Nikt tego nie oczekuje. Magazynier przestrzega tez procedur oraz przygotowuje dokumentację magazynową. Jego praca jest bardzo wymagająca i sprawia, że pracownik musi bacznie pilnować wszystkiego, nie może dopuścić się zaniedbań. Od jego pracy zależą przychody firmy i jej powodzenie biznesowe.

Jakie są zarobki magazyniera?

Zarobki w tym zawodzie nie są złe. Magazynier wykonuje wymagającą pracę, mus dbać o staranność działania i współpracować z innymi pracownikami. Za swoje starania dostaje uczciwe wynagrodzenie. Ważne są staż oraz doświadczenie danego magazyniera. Jego praca realizowana jest bardzo starannie, rzetelnie, zgodnie z normami. Magazynier bez doświadczenia otrzymuje ok. 3600 złotych brutto, a osoba z doświadczeniem może mieć 4100-4200 złotych brutto – zarobki rosną wraz z wiekiem oraz doświadczeniem. Zarobki są uczciwe, a do tego pracownik może otrzymać benefity – w korporacji lub innej dużej firmie dostanie jeszcze prywatną opiekę medyczną, plan emerytalny, premię świąteczną, itp. Takie benefity wpływają na wysokość zarobków i mogą je podnieść w znaczący sposób. Na tym zależy każdej osobie i każdy pracownik ma prawo oczekiwać wzrostu zarobków. Przekładają się one na comiesięczne przychody oraz dają pracownikom dokładnie to, co najlepsze oraz najważniejsze – zadowolenie z pracy. Duże firmy czasami płacą tzw. trzynastą pensję i nagrodę jubileuszową. Takie benefity są potrzebne i doceniane przez pracowników. Jeśli trzynastki nie ma to pracownik może otrzymać np. kwartalną, półroczną oraz roczną premię – jest to przeważnie premia za wyniki, jeśli magazynier nie osiąga oczekiwanych efektów pracy to wówczas jego zarobki są mniejsze (nie dostaje premii oraz nagród rocznych). Dodatkowe wynagrodzenie jest docenianym bonusem. Magazynierem można też zostać po szkole zawodowej lub po techniku. Jeśli magazynier awansuje na stanowisko szefa magazynu to wówczas jego zarobki zmienią się – może uzyskać 4000, a nawet 5000 złotych netto. Taka pensja jest niezła, ale nie są to wyjątkowe kokosy. Za granicą na tym stanowisku można zarobić jeszcze raz, a czasem dwa razy tyle. W Polsce na wielkie zarobki bynajmniej liczyć nie można. Szef magazynu pilnuje innych pracowników, a jego praca ma duże znaczenie dla firmy. Gwarantuje on dbałość o towary oraz ich dobry stan. Specjalista tej klasy może po roku negocjować podwyżkę wynagrodzenia. Dzięki temu jego życie będzie lepsze oraz łatwiejsze. Niejedna osoba doceni pracę takiego eksperta i będzie mogła skupić się na jak najlepszym funkcjonowaniu na co dzień. Duże firmy są skłonne podnosić zarobki częściej, małe rodzinne firmy mają o wiele mniejsze przychody i nie są skłonne opłacać magazyniera wielkimi kwotami. Musi on poprzestać na tym, co dostaje od swojego pracodawcy. Może jednak zawsze zmienić pracę i przejść do dużej firmy oraz zawnioskować o większe zarobki.

Dodatkowe bonusy dla magazyniera

Niektóre firmy płacą magazynierom premię co miesiąc – są to kwoty wynoszące kilkaset złotych, które stanowią cenne uzupełnienie wynagrodzenia. Premia to wsparcie, niejedna osoba doceni zarobki, które przełożą się na lepsze życie. Poza tym dobry pracodawca inwestuje w szkolenia pracowników, czasami daje dodatkowe dni urlopu – nowy i bardzo cenny bonus (2-3 dodatkowe dni urlopu w roku są cenną wartością i sposobem na wypoczynek). Magazynierzy są osobami potrzebnymi w firmie i doskonale pracującymi. Magazynierami są przeważnie panowie, panie raczej nie interesują się tym zawodem. Klienci doceniają współpracę z solidnym magazynierem, a przełożeni są skłonni wynagradzać lepiej pracowników twórczych, kreatywnych oraz przykładających się do pracy najlepiej, jak to możliwe.

Dodaj komentarz